تبلیغات
قـایـقی خواهـم سـاخـت - عیدی من به خودم

قـایـقی خواهـم سـاخـت


"...ما باید بتوانیم از كارِ كارگر ایرانى حمایت كنیم؛ از سرمایه‌ى سرمایه‌دار ایرانى حمایت كنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملى امكان‌پذیر خواهد شد. سهم دولت در این كار، پشتیبانى از تولیدات داخلىِ صنعتى و كشاورزى است. سهم سرمایه‌داران و كارگران، تقویت چرخه‌ى تولید و اتقان در كار تولید است. و سهم مردم - كه به نظر من از همه‌ى اینها مهمتر است - مصرف تولیدات داخلى است. ما باید عادت كنیم، براى خودمان فرهنگ كنیم، براى خودمان یك فریضه بدانیم كه هر كالائى كه مشابه داخلى آن وجود دارد و تولید داخلى متوجه به آن است، آن كالا را از تولید داخلى مصرف كنیم و از مصرف تولیدات خارجى بجد پرهیز كنیم؛ در همه‌ى زمینه‌ها: زمینه‌هاى مصارف روزمرّه و زمینه‌هاى عمده‌تر و مهمتر. بنابراین ما امیدوار هستیم كه با این گرایش، با این جهتگیرى و رویكرد، ملت ایران در سال 91 هم بتواند بر توطئه‌ى دشمنان، بر كید و مكر بدخواهان در زمینه‌ى اقتصادى فائق بیاید..."


از وقتی قضیه ی كالاهای اسرائیلی را فهمیدم، اصرار زیادی داشتم كه پولم را اگر خواستم دور بریزم هم واسه اون اجناس ندم، با خیلی ها هم بحث می كردم كه اون اجناس را نخرند، اغلبشون هم باهام مخالفت می كردند، یا كلا منكر این قضیه بودند كه این كالاها اسرائیلی باشه، یا می گفتند وقتی داریم پول میدیم می خوایم یه چیزی باشه كه عمر داشته باشه، نه اینكه پولمون حروم بشه و دو روز دیگه خراب بشه.
2 سال پیش می خواستم گوشیمو عوض كنم، می خواستم نوكیای اسرائیلی نباشه، از ریخت سامسونگ و ال جی اصلا خوشم نمی اومد، تصمیم گرفتم برم یه سونی اریكسون بگیرم، بعد دوباره از یكی از بچه ها شنیدم سونی هم اسرائیلیه، با خودم فكر كردم دیدم اصلا فرقی نداره، اسرائیلی یا خارجی! وقتی ما تو تحریم اوناییم، چه معنی داره اونا تو تحریم ما نباشند؟! پس منم تحریمشون می كنم، اسرائیلی هم نباشند با اسرائیلی ها كه دوست هستند، بالإخره من دارم پول مملكتم رو از كشور خارج می كنم، كه چی؟ خلاصه گوشیم رو تحمل كردم و اونم باهام راه اومد و خیلی اذیت نكرد، گوشی های ایرانی هم كه وارد بازار شد یه كم می ترسیدم بخرم.
امسال كه آقا در پیام نوروزی شون فرمودند: "شعار امسال؛ تولید ملى، حمایت از كار و سرمایه‌ى ایرانى"، تصمیم گرفتم برم با عیدی هام یه گوشی GLXایرانی بخرم، با عیدی های امسالم باشه كه یادم بمونه به مناسبت سال تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ی ایرانی، این عیدی رو گرفتم.

EXrozblog.comEX


نوشته شده در پنجشنبه 3 فروردین 1391 ساعت 00:00 توسط ریحون نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Design By : Pars Skin