تبلیغات
قـایـقی خواهـم سـاخـت - دلهای مردم

قـایـقی خواهـم سـاخـتروز 14 خرداد که برای مراسم ارتحال حضرت امام رفتم مرقد، کمی دیر رسیدم و سخنرانی آقا را با رادیو در مسیر گوش میدادم. به محض رسیدن به مرقد اولین جمله ای که از حضرت آقا شنیدم این بود:
رأی به هر نامزدی در انتخابات، رأی به جمهوری اسلامی است. رأی اعتماد به نظام و سازوكار انتخابات است. +

آن لحظه با خود فکر کردم کاش آقا این حرف را نمی گفتند تا حضور حداکثری آسیب نبیند. چون اگر بعضی از مخالفین بدانند که رأی آنان با هر نیتی، برای دشمنان، رأی به نظام محسوب میشود و تأیید نظام است، شاید از رأی دادن منصرف شوند.
اما آیا حضرت آقا این را نمی دانند؟ این مسئله به ذهن کوچک من رسید، چطور ممکن است ایشان با اشراف کامل به مسائل کلان و سلایق جامعه این را ندانند؟
همان لحظه که ذهن مصلحت اندیش من گفت با این حرف آقا بازی را باختیم، چیزی درون من نهیب زد که سیاست ما عین دیانت ماست.

آقا حاضر نیستند همین قدر کم، فریب در سیاست دینی خود، مخلوط کنند. حتی به بهای حضور حداکثری که اینقدر برای آبروی نظام و اسلام و انقلاب و موقعیت ما در جهان مهم است. هدف ما عزت و آبروی اسلام است و کسی برای این هدف دلسوز تر از خداوند نیست. وقتی کار برای خدا باشد، خودش یاری میکند، دست خداوند بالای همه ی دستهاست. 
روح حضرت امام شاد که فرمودند: ما فقط مأمور به تکلیفیم نه نتیجه.
آقا صادقانه می فرمایند رأی به ساز و کار انتخابات و نظام است، چون نتیجه ای غیر از این ندارد. حالا هرکس با هر نیت که میخواهد برود رأی بدهد.

یاد این صحبت آقا افتادم: 
دلهاى مردم دست خداست. ایجاد امید، ایجاد انگیزه و عزم توفیق حركت كردن به سمت كار و هدف درست، خداى متعال اینها را به انسانها میدهد. از خداى متعال بخواهیم و به او توكل كنیم. آنچه را هم كه وظیفه‌ى ماست، انجام بدهیم؛ نتیجه را هم به خدا واگذار كنیم. هر چه كه خداى متعال خواست، همان انجام خواهد گرفت؛ ان‌شاءاللَّه آن محصول نیّت و كار خیر ما باشد و ان‌شاءاللَّه مطلوب ما باشد. این‌طور بایستى حركت كرد. +

بعداً جایی در قلم یکی از مخالفین خواندم که رهبری با این حرف قصد دارد ما نرویم رأی بدهیم که رئیس جمهور منتخب ما بالا نیاید، پس می رویم رأی می دهیم!
و آنجا بود که لبخندی زدم و گفتم: وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَ اللَّهُ وَ اللَّهُ خَیْرُ الْماکِرینَ.


نوشته شده در شنبه 18 خرداد 1392 ساعت 12:56 توسط ریحون نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Design By : Pars Skin