تبلیغات
قـایـقی خواهـم سـاخـت - لطـفا غـر نـزنیـد

قـایـقی خواهـم سـاخـت


خوانده ایم و شنیده ایم که قوم بنی اسرائیل، قومی لجوج و بهانه گیر بودند که از هر مسأله ای ایراد می گرفتند.
نمونه ی این قوم را امروز در کنارمان بسیار می بینیم و متأسفانه گاهی هم با این قوم همراهیم.
چندی قبل که آذربایجان زلزله آمده بود، نمونه ی این قوم مدام بهانه می گرفتند که چرا جمهوری اسلامی به جای کمک به زلزله زدگان، هزینه اضافی صرف اجلاس غیرمتعهدها و میهمانان خارجی می کند؟ یا چرا به سوریه سلاح می دهد؟

چندی بعد که ضریح مطهر امام حسین علیه السلام ساخته شد، همین قوم بهانه گرفتند که چرا هزینه ی ساخت این ضریح را برای فقرای کشور خرج نمی کنید و این همه طلا را روانه کشور عراق می کنید؟

اگر کسی بخواهد به زیارت برود همین قوم می گویند بهتر نیست هزینه ی این زیارت صرف فقرا شود؟

در زلزله آذربایجان این قوم بهانه گیر حاضر نبودند تا آذربایجان بروند و به آسیب دیدگان کمک کنند و یا نیمی از هزینه های تفریحات و تجملات خود را به این مردم کمک کنند و فقط حرف می زدند و بهانه می گرفتند، اما در عمل؛ فقط شاهد حضور داوطلبانه بسیجیان و نیروهای هلال احمر، در این مناطق بودیم.
ضریح امام حسین علیه السلام که با نذورات مردم ساخته شده را بهانه می کنند در حالی که خودشان حاضر نیستند کمکی به فقرا کنند. 
جالب است که هیچ کدام اینها نمی گویند چرا شب چهارشنبه سوری این همه پول را آتش بزنیم؟ در عوض به فقرا کمک کنیم. چرا این همه خرج اضافی برای تجملات در زندگی هایمان می کنیم؟ به فقرا کمک کنیم. 
اگر کسی بخواهد سفر تفریحی به کیش یا خارج از کشور برود هیچ کدام اینها نمی گویند بهتر نیست خرج این سفر را به فقرای کشورمان کمک کنیم؟

ای کاش یاد بگیریم هر چیزی جای خود را دارد. منصف باشیم. بهانه گیر نباشیم. کمک به فقرا، یاری به ستمدیده و آسیب دیده، نوع دوستی و ... هرکدام در جای خود پسندیده است. 
هرکدام ما باید از خودمان شروع کنیم.نوشته شده در شنبه 18 آذر 1391 ساعت 22:04 توسط ریحون نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Design By : Pars Skin